Ivo Toman: Takto se čelí i těm největším výzvám!

6
3791

Úspěšný podnikatel otevřený novým nápadům, veleúspěšný školitel, vlivný řečník, autor mnoha motivačních nahrávek a knih, které pomohly již statisícům lidí, spoluautor inovativní výuky cizích jazyků… A takto bychom mohli pokračovat opravdu dlouho. Jde o osobnost, která se zapsala do knihy osobního rozvoje zlatým písmem. Pan inženýr Ivo Toman…

Začátek této velkolepé životní cesty byl opravdu složitý. Málokdo z nás si vůbec dokáže představit, jak náročné to bylo… Jeho nezdolná vůle dosáhnout úspěchu ale vytrvala a poté začala slavit božský úspěch!

Ivo přišel na svět v roce 1966 ve Frýdku-Místku a hned na začátku života ho postihly velké zdravotní potíže. Projevil se u něho Touretteův syndrom – silné viditelné a slyšitelné tiky. Následně navíc ve svých 6 letech dostal meningitidu. Naštěstí tuto závažnou nemoc přežil, ale už v mladém věku začal zjišťovat, jak moc těžké je být odlišný od ostatních.

Nejtěžší zkouškou byla škola. Byl neustálým terčem posměšků, kvůli svému postižení. Jak sám říká: “Nejhorším národem na světě nejsou židé nebo arabové. Nejhorším národem na světě jsou děti, jakmile zjistí, že je mezi nimi někdo jiný.” Odpověděl špatně, smáli se mu, odpověděl správně, rovněž se smáli. Nakonec přestal odpovídat, ve škole ho to nebavilo a dokonce měl přejít do zvláštní školy! Naštěstí z toho sešlo, jelikož přišel nový učitel. Tento učitel, se znalostmi psychologie, dokázal v chlapci nenásilně vzbudit chuť naučit se něco nového. A díky němu začal Ivo výborně prospívat.

Na gymnáziu přišel další šok, a to když si uvědomil, že kvůli jeho tikům pravděpodobně nebude mít úspěch u opačného pohlaví. Svůj mindrák se poloušel vyřešit alkoholem a po maturitě odešel na vysokou školu do Zvolena – pouze z toho důvodu, aby byl mimo kontrolu rodičů.

„Věci, které nezměním, které já sám nedokážu změnit, neřeším! A nemám problémy.“ – Ivo Toman

Zlomový moment přišel v 21 letech po setkání se spolužákem, který měl také zdravotní vadu – od dětství měl ošklivě zjizvenou tvář. On mu ale názorně svým chováním a životním postojem demonstroval, jak se ke svému problému postavit a začít žít! Ivovi konečně začalo docházet toto: Mým problémem nejsou ty tiky! Ale můj postoj k těm tikům! To byl ten moment, to bylo ta pravá motivace začít bojovat! V tu chvíli totiž poznal svého protivníka!

Následně začal studovat knihy o psychologii, o osobním rozvoji, prodeji, marketingu. A také životopisy úspěšných osobností. Přečetl a nastudoval jich opravdu mnoho a s úžasem zjistil, že naprostá většina nejúspěšnějších a nejbohatších lidí světa, vzešla z chudoby. Nebyli to lidé, kteří se již narodili do bohatých rodin, nebo něco zdědili. Právě naopak: Lidé s nekonečnými plány a sny, hnaní svou vizí a touhou dosáhnout jich. Dalším impulsem a mohutnou motivací byla pro Iva skutečnost, že jedna čtvrtina z těchto úspěšných lidí měla vážný zdravotní handicap.

Rozhodnutí je jedna věc, ale realizace je věcí druhou. Na klikaté cestě za úspěchem ho samozřejmě čekalo nesčetně překážek. Tou největší se ukázala nešťastná privatizace stolárny v Havířově, kdy se Ivo Toman v 29 letech dostal do milionových dluhů. Následovalo neskutečně složité období. Musel najít cestu, jak měsíčně vydělat 60 000 korun na výplaty a až poté vydělávat pro sebe. V tu dobu se mu naskytla příležitost připojit se k firmě přímého prodeje produktů a zde vytvořil neuvěřitelný rekord – 59 obchodních schůzek za měsíc a nepovedlo se mu uskutečnit ani jediný obchod! To znamená, že dvakrát denně ho lidé odpálkovali slovem: „Ne!“

Touto dobou už ale byl osobností a hlavně typem člověka, kterého nemohlo srazit k zemi opravdu nic. Poté se mu náhle začalo dařit a jeho kariéra směřovala strmě vzhůru. Další úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat. Všimněte si – začalo se mu dařit hned po 59 neúspěšných schůzkách. To byl ten další zlomový okamžik!

Se založením firmy TAXUS International nabyl cenných zkušeností z oboru osobního rozvoje, úspěchu, ale hlavně dokonale nastudoval, jak funguje lidský mozek. Za pomocí svých nových dovedností začal v roce 2003, se svou skvěle jazykově nadanou manželkou, vyvíjet revoluční výuku angličtiny, kterou následující rok veleúspěšně uvedli na český a poté i na další světové trhy. Unikátnost této výuky, kterou používají jíž desítky tisíc spokojených zákazníků, je opravdu zřejmá! Především to, že 80% učení za vás provádí podvědomí. Úplnou novinkou jsou také doslovné překlady, díky nimž dokážete v cizím jazyce i myslet a učení bez náročného biflování slovíček. Opravdu geniální řešení! Díky těmto kurzům dosáhl ve svých 38 letech životního úspěchu.

Ivo Toman nedávno vydal svojí 13 knihu Strach, tréma, obavy a návody jak na ně. Nyní realizuje celorepublikové turné s názvem Debordelizace tour, které pojmenoval podle své zatím nejúspěšnější knihy Debordelizace hlavy.

Zajímavé je, že tato kniha vznikla až po napsání jiné knihy, v rámci úklidu a revize nepoužitých poznámek a materiálů. Ukázalo se, že jsou natolik nosné, že stojí za povšimnutí a vznikla tak dosud nejúspěšnější kniha Iva Tomana. V roce 2011 jako první domácí motivační spíkr udělal největší seminář v bývalém Československu, do bratislavské haly Na Pasienkoch přišlo přes 4 000 lidí, v roce 2014 vyprodal pražskou Lucernu. Teď vyráží na turné s přednáškou, která dá do života řád všem, kteří se chtějí v životě posunout, kdo si chce zjednodušit život a srovnat myšlenky, lépe se rozhodovat a být v životě i v práci úspěšnější a šťastnější.

Paradoxně v době, kdy psal svoji knihu o štěstí si ujasnil, že neprožívá zrovna šťastné období a rozvedl se. Nejen o své životní cestě, ale především o tom, jak dělat věci jednoduše a funkčně bude hovořit na svém turné.

Více informací o Debordelizace Tour včetně všech termínů naleznete na www.DebordelizaceTour.cz

V každém veleúspěšném životním příběhu, jakož i v tomto, vidíme nezkrotnou vůli dosáhnout neobyčejného a nebýt průměrem. Vůli, která když se rozhodne, na světě neexistuje člověka ani věci, které by jí mohly zastavit! A ta vůle se dá vycvičit. Jde se trénovat…

„Neschopný vysvětluje… schopný oznamuje.“ – Ivo Toman

6 KOMENTÁŘE

 1. Můžete mi někdo poslat odkaz na stránky kde představují tu jejich jazykovou metodu? Zajímá mě to a asi budu mít o to zájem.

 2. Zdravím.
  Zde je link na jeho stránky. 🙂
  http://www.taxus.cz/

  Jsem na tomto systému již 7 měsíců a opravdu je to něco jiného než chodit do školy. Dělám tak 11x měsíčně čtení s poslechem a tak 20 x měsíčně poslouchám pasivně na hodinu až dvě.
  Jsou již znám pokroky, co slyším a není zkomolené, tak jsem schopen částečně porozumět a čtení jednoduchých textů v AJ je velmi dobré, sám jsem překvapen.
  Mohu jen doporučit.
  Neprodávám to, jen doporučuji, co mi pomohlo a co si zaslouží pozornost. 😉

 3. Kurzy pana Tomana mohu osobne doporucit. Byl to pro me ohromny prinos a nezapomenutelny zazitek! Jeho knihy mam prectene vsechny,… cetlo se to jednim dechem :o)

 4. Cital som od Tomana obe knihy a kludne Vam napisem,ze su to zbytocne vyhodene peniaze,je to len suhrn veci,od cudzich autorov ktore su vliate do jedneho suda.Je to presne ono,ten clovek pisal,ze musel platit 60.tis mesacne,ale ako cim,to neuvadza,je tam kopec veci ktore vsetko zahmlievaju a defacto,ta kniha je Vam k nicomu,tak ako jeho prednasky.Pouziva skutocne psychologiu na predaj svojeho nicoho.

 5. Bohu žiaľ, musím aj ja súhlasiť. Mám od neho nahrávku Záviť si musíte zaslúžiť a je to taktiež len sud naliatý cudzími informáciami. Mám prečítaných hodne kníh a väčšina informácii na nahrávke je doslovne ich kópia. Len málo informácii z jeho osobných úspechov, alebo návodov na úspech. Ja si myslím, že na tému úspechu by mal prednášať človek úspechu a nie niekto kto len reprodukuje informácie z cudzieho zdroja.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here