Ginza Tanaka: Nejdražší kabelku světa zdobí 2000 diamantů

0
1629

Proslulý japonský výrobce šperků s více než stoletou tradicí se v posledních letech dostal do povědomí celého světa mimo jiné i zlatými soškami. Světlo světa tak spatřil například Mickey Mouse – téměř jeden kilogram vážící kousek zlata. Zdá se vám to pořád málo? Pak vás možná uspokojí dvacetikilogramový Santa Claus. Dalším odvážným počinem této firmy byly plavky z 24karátového zlata.

I přes zjevnou lásku ke zlatým věcem všeho druhu na zmiňovanou kabelku nebyl použit ani jeden gram tohoto drahého kovu. Je totiž vyrobena z kovu ještě dražšího, z kovu, jehož hodnota rok od roku stoupá, a tím není žádný jiný materiál než platina. Platinová kabelka posázená více než dvěma tisíci diamantů (celkem 208 karátů) splňuje všechna kritéria, aby se stala nejdražší kabelkou na světě.

Zajímá vás, kolik taková kabelka stojí? Cena se vyšplhala na neuvěřitelný milion liber, tedy přibližně 30 milionů českých korun. Až do nedávna byla nejdražší kabelkou Louis Vuitton Tribute Patchwork Bag, která se prodává za 25 000 liber (asi 766 000 korun). Jednoduchým výpočtem nám vyjde, že za cenu současné nejdražší kabelky bychom si mohli pořídit až 40 nejdražších tašek od mistra Louise Vuittona (pomineme-li fakt, že Louis Vuitton vyrobil pouze 24 kusů).

Pokud vám cena diamantovo-platinové tašky připadá příliš vysoká na to, že jde jenom o jednu kabelku, vězte, že jednotlivé díly lze oddělit a použít jako další módní doplňky. Diamantový pásek – ucho kabelky – je speciálně navržen jako náhrdelník. Z kabelky se dá sejmout i její největší dominanta – obrovský osmikarátový diamant ve tvaru srdce, který si můžete připnout na oblečení a nosit ho jako exkluzivní brož.

Mezi majetnými lidmi je už zcela běžné utrácet stovky, možná tisíce dolarů za designérské kabelky. Ale lze za kabelku zaplatit miliony? Jedinečný design, využití nejcennějších materiálů a multifunkčnost kabelky jejím tvůrcům určitě zaručují mnoho bohatých zájemců o koupi. Kabelka je nyní vystavována v nejznámějších britských buticích a klenotnictví Ginza Tanaka oznámilo úmysl ji zanedlouho prodat.

Není překvapením, že na londýnském klenotnickém veletrhu se kabelka těšila největšímu zájmu a stala se jedním z nejdražších vystavovaných kousků. Svému budoucímu majiteli – ačkoli abych byla přesnější, řekněme spíše budoucí majitelce – zaručí, že bude na každé akci středem pozornosti, ať už jí bude kabelka nedbale viset na rameni, a nebo její dekolt bude zdobit neobvyklý náhrdelník zvýrazněný broží připíchnutou na šatech.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here