FOKUS 2012 pohledem redakce Dreamlife.cz

0
1606

Koncem minulého roku jste měli úplně první příležitost aktivně se účastnit zrodu navigátoru zvaného FOKUS. Jedni ho popisují jako diář, zatímco druzí jako pomůcku, bez níž by si již nedokázali představit své každodenní fungování. Věnovali jsme mu celý článek, který byl posléze doplněn článkem o podstatě vědomého korigování času. Nyní však přinášíme speciální vydání Fokusu, ve spolupráci s autory totiž pracujeme na edici Dreamlife.

K této příležitosti se redakce snažila vybrat nejvýstižnější citát, který by mohl sloužit jako motto celé edice. Každý redaktor tak promítl do volby citátu a svého komentáře unikátní vnímání FOKUSu jako pomocníka a nástroje nejen k řízení času. A jaký byste vybrali sami?

“Jdi přímo za tím, co tě přitahuje, vzrušuje nebo inspiruje – za tím, co se nějak dotýká tvého srdce…” – Neznámý autor

Komentář Lucie Kunešové:
Jít přímo za tím, co milujeme.
To je pro mne nejdůležitější začátek úspěchu. Avšak motto působí i obráceně: je opravdu to, v čem momentálně chceme uspět, tím co milujeme nejvíce? Co nás jen při pomyšlení spaluje radostí? Pokud je vaše odpověď “ano”, neváhejte si dát citát na viditelné místo, nebo si ho třeba natiskněte i na vizitky. Alespoň na mě totiž působí natolik motivačně, že mě nakopne vždycky v tu pravou chvíli…

“Existuje jediný kout vesmíru, který můžeš jednoznačně zlepšovat, a to ten vlastní.” – Aldous Huxley

Komentář Tomáše Novotného:
K FOKUSu mne hned napadl oblíbený citát Aldouse Huxleyho, ale nechtěl jsem se poddat rychlému soudu. Snažil jsem se vybrat a zvážit další vhodné myšlenky oblíbených autorů, zejména ty časem prověřené, například od Marca Aurelia. Ale nakonec mi žádný nepřišel tak výstižný – přestože se v mnohém shodují. FOKUS je pomůckou našemu úsilí žít lepší životy, a pokud se sami staneme lepšími, i svět se stane lepším. Proto prvotní myšlenka zvítězila.

“Nepřej si, aby to bylo jednodušší. Přej si, abys byl lepší!” – Jim Rohn

Komentář Pavly Hořínkové:
Velká slova velkého muže – Jim Rohn je pro mě jeden z nejvíce inspirativních lidí světa už od doby, co jsem o něm pro Dreamlife psala první článek. A proč právě tento citát? Mám ráda jeho univerzálnost, protože se dá vztáhnout na všechny oblasti života. Nedovolí mi “fňukat nad rozlitým mlékem” a vzdávat se po prvním neúspěchu, nutí mě přemýšlet, jak to příště udělat lépe a pracovat na sobě.

“Každý den je nový začátek.“Lucius Annaeus Seneca

Komentář Radka Novotného:
Obrovské množství citátů se dotýká a přímo odvíjí od slov Senecy. Nový rozměr hloubky tohoto citátu objevuji takřka neustále – a zejména ve chvílích, kdy si myslím, že jsem ji už naplno objevil. Co bylo, bylo, a co bude, bude. Vysoko nad tím vším však ční právě dnes – právě teď. Chceš změnit svůj život? Využij dnešního začátku, který ti byl dán, a nespoléhej se na žádný “zítřejší”. Tento fakt, že “zítřejší” byla po celou dobu jen zmatená iluze, si každý jednou hluboce uvědomí. Možnost volby však spočívá pouze a opět v našich rukou – můžeme si to uvědomit již dnes, nebo klidně až na smrtelné posteli…

“Je zhola zbytečné se ptát, má-li život smysl či ne. Má takový smysl, jaký mu dáme.” Lucius Annaeus Seneca

Komentář Lucie Markové:
Opakovaně se lidé bez rozdílu ptají sami sebe, zda má jejich život smysl. Tato otázka je však zbytečným plýtváním drahocenného času. Každý z nás má svůj život ve svých rukou. Uvědomte si, že jen málo věcí lze ovlivnit tak snadno, jako život každého z nás. Pojďte toho využít, čas utíká!

“K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama.“ – Edmund Burke

Komentář Marka Koňaříka:
Pro každou životní situaci či etapu najdeme vhodný citát nebo výstižnou větu, která může pomoci udat směr našemu dalšímu jednání. Je jich opravdu mnoho a mnoho velmi moudrých. Někdy však jedna jediná myšlenka dokáže vystihnout celou životní filosofii a stane se motorem našich dní. Efektivní práce vyžaduje plánování. Je to činnost, které se nevyhne žádný úspěšný člověk a tak se vyplatí ji dělat dobře.

Jak změnil FOKUS váš pohled na plánování času, tedy vašeho úspěchu a vašeho života? Jaké správné návyky se vám s jeho pomocí podařilo vypěstovat? Podělte se o své úspěchy i s ostatními, kteří třeba váhají, zda si svůj FOKUS 2012 pořídit, nebo ne… Jednou z novinek je, že FOKUS bude o pár stran obsáhlejší. A letos také můžete vybírat ze dvou velikostí – A5 a A4. Své FOKUSy 2012 můžete za cenu 460 Kč a 520 Kč objednávat na následujících odkazech: FOKUS A5, FOKUS A4. Těšíme se na vaše reakce, citáty a komentáře.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here