Fascinace: Svěřte své plány stylovému diáři Paperblanks

0
1351

Zatímco takový zápisník může posloužit jako jiná osoba z vašeho okolí, může se stát vaším oddaným přítelem, který si rád a zticha vyslechne všechny problémy, starosti a postřehy, jež mu svěříte. Může být něco mezi vašim dobrým kamarádem, který žádné z vašich tajemství nikdy nikomu neprozradí a terapeutem, jenž vás zbaví břemene starostí, které ze sebe potřebujete nějak ventilovat.

V dnešní rychlé postmoderní době plné elektronických výdobytků se na diáře a zápisníky zapomíná, přestože jejich tradice sahá až tam, kam sahá samotná lidská paměť. Zapisování myšlenek a zážitků patří k nejstarším druhům umění, což dokazuje, že je lidskou přirozeností nějakého papírového pomocníka mít. V případě že jste nároční a od svého služebníčka vyžadujete ty nejlepší reference, vlastnosti a schopnosti, měli byste sáhnout po některém z výrobků firmy Paperblanks, jenž patří mezi mistry v oboru.

Přestože byla firma založena v Kanadě před více než dvaceti lety, k nám se její výrobky dostaly až nedávno. Diáře, zápisníky či adresáře na první pohled zaujmou velmi netradičními použitými materiály a originálním, osobitým designem. Takové množství různých stylů, jež nabízí, zaručuje, že si každý vybere přesně podle své chuti a vkusu toho pravého pomocníka, který bude jak vzhledem, tak popsanými listy uvnitř vyjadřovat jeho samotného.

 Pouze málo věcí  je osobnějších než diář. Dejte si při výběru záležet – jaký pán, takový diář. Hlavní designérka Paperblanks Supriti Bharmaje nekonečnou studnicí nových a působivých designů obalů. Na účtu má už několik kolekcí, jedna z nich je inspirována starými knižními vazbami, další je jakousi reprodukcí děl japonských lakýrníků z dynastie Edo a Meiji, jiné jsou napodobeninami brokátového papíru či luxusních hedvábných látek z Lyonu.

Za zmínku rozhodně stojí série obalů, do níž jsou v reliéfní podobě otisknuty autentické rukopisy slavných osobností, jakými dozajista byli Shakespeare, Freud či Poe. Výsledek je opředen atraktivním tajemstvím. Problémy se získáním povolení z muzea pro použití originálních rukopisů očividně stály za námahu. Není to snad inspirující psát do zápisníku popsaného samotným Shakespearem?

Ženy s vášní pro boty určitě osloví řada věnovaná oslavě této ženské slabosti. Můžete si tak pořídit další krásnou obuv, tentokrát na obalu diáře či zápisníku. Na výběr máte hned z několika luxusních modelů a zvolit si můžete i velikost, která vám padne jako ulitá. Pokud se řídíte pravidlem, že v jednoduchosti je krása, mohla by vás zaujmout kolekce imitující kožené knižní marocké vazby. Vyrobeny jsou však z umělé kůže, jelikož hlavní návrhářka Bharma je vegetariánka, a bylo by to tak proti jejímu vlastnímu přesvědčení používat pravou kůži.

Vlastně celá značka Paperblanks se snaží být v souladu s přírodou, jak jen to jde. Papíry jsou vyráběny pouze z ekologické dřevní hmoty. Dalším ekologickým bonusem je fakt, že knižní vazba je 100% recyklovatelná. Firma sama dobrovolně platí „uhlíkovou“ daň a sponzoruje všelijaké neziskové organizace. Koupě jejich výrobku vás tak může hřát u srdce, jelikož jste podpořili dobrou věc. I taková mikroskopická dobročinnost z vaší strany se počítá. Výrobu jednotlivě ručně šitých papírových pokladů má na svědomí nakladatelství Hartley a Marks, což se projevuje i v jejich výsledném vzhledu připomínajícím menší knížky. Do nich je použit speciální papír, který je velmi tenký, ale není průhledný. Každý kousek je opatřen vnitřní kapsičkou, záložkou a historií značky Paperblanks, která jen dokazuje, jak důležité je míti krásný diář či zápisník.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here