Co chybí ve vašem interiéru: Novinky posledních měsíců

0
1375

Křeslo ve tvaru vajíčka zvané Ovalia na jednu stranu není na trhu žádnou žhavou novinkou. Samotný koncept je starý 40 let, tolik času uplynulo od doby, kdy jej navrhl Henrik Thor-Larsen. O několik desetiletí později usedli do tohoto vejcovitého křesla dva hlavní protagonisté hollywoodského filmu Men In Black Will Smith a Tommy Lee Jones. Verze pro rok 2008 však všechny své předky hravě strčí do kapsy, nejen jedinečným výběrem z 20 barevných provedení, ale zejména luxusními zabudovanými reproduktory od firmy JBL. Jsou kompletně skryté v čalounění a v okamžiku vás obklopí kvalitní hudbou ve vlastním miniprostoru. Zvenku však zvuk zdaleka nedosahuje takové razantnosti. Ovalia v této verzi, která má rozměry 130 x 90 centimetrů, vyjde na 4950 dolarů (93 000 korun).

O poznání méně pohodlněji, ale o to víc pompézně a exkluzivně vypadá zlatá židle z návrhářské dílny Fredrika Mattsona. Veškerou jedinečnost zaručuje 24karátový nátěr pokrývající celou plochu. Nic ve vašem bytě nebude zářit víc! Za zdánlivým pozlátkem se však skrývá myšlenka daleko velkolepější. Designér je zastáncem veškerých nátěrů z jediného důvodu: Po zjištění, že při výrobě dřevěných židlí přijde nazmar až 70 procent dřeva, protože se využívají pouze precizní kousky bez jakýchkoli kazů, začal Mattson zastávat názor, že pod nátěrem všechny drobné nedostatky zůstanou skryty a tím se využije i dřevo, které by jinak nemuselo najít žádné uplatnění. Za ekologickou a zároveň velice stylovou židli zaplatíte 3000 dolarů (56 000 korun).

Ekologové by naopak zřejmě příliš nepochválili tvůrce klávesnice Gokukawa Leather Keyboard. Důvod je prostý, všechna tlačítka i celé torzo klávesnice jsou obaleny pravou kůží. Zatímco ochránci zvířat bijí na poplach, odborníci doporučují tuto klávesnici všem, kteří tráví u počítače podstatnou část svého dne. Na ručně obalených tlačítkách jsou vyryté znaky a návrháři slibují jedinečný komfort při psaní na počítači. Pokud se tedy chcete radikálně odlišit od svých spolupracovníků, vymezte si ze svého účtu 550 dolarů (10 000 korun).

Celosvětově známý hlavolam inspiroval designéra Erica Plautze. Myslíte si, že proslulá Rubikova kostka může být dobrá maximálně pro vaše prsty a mozek? A co kdyby vám vkusně osvětlovala interiér bytu? K dostání jsou dvě verze – první je záhadně působící decentní bílá a druhou veselá klasicky zabarvená kostka. S jednotlivými panely lze samozřejmě otáčet, a proto nabízí nespočet variant, které můžete umístit kamkoliv vás napadne. Cena zatím nebyla zveřejněna.

Obdivujete film Dancing In the Rain, ale nemáte tolik odvahy, abyste v dešti vzali buřinku s hůlkou a oddali se své vášni? Nevadí, pravé dešťové přeháňky si teď můžete užívat ve svém sprchovém koutu od Gessi. Zahrajte si na šamana přivolávajícího déšť a nechte dlouhé dešťové prameny jemně masírovat své tělo kdykoliv si zamanete. Stačí když si navolíte barvu osvětlení a intenzitu proudu, vzali potřebné rekvizity a můžete začít tančit v dešti!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here