Classic Cars Bohemia: Unikátní kalendář veteránů 2012

1
2189

Lze jej okem zhltnout během minuty, úplně stejně jako nechat tu podmaňující krásu volně plynout po dlouhé hodiny, dny, týdny a dokonce měsíce. Mistrně pojatý kalendář očaruje oko svůdnými křivkami AC Shelby Cobra 427 SC, Cadillacu Eldorado Convertible, Fordu Mustang Shelby GT 500 Eleanor, Corvette Miss Mako Shark a mnoha dalších. Prudce zahřeje srdce mnohých automobilových nadšenců i nenadšenců a milovníků umění.

Kalendář o velkorozměrovém formátu A2 je výsledkem úspěšného snažení týmu Classic Cars Bohemia a váženého fotografa Františka Ortmanna, jež nad realizací díla strávili celých 6 měsíců. Místa, kde jinak panuje proslulý ruch velkoměsta i klidná zákoutí Prahy se kvůli fotografování musela na pár hodin nutně proměnit ve stylové fotoateliéry. Vy si tak můžete vychutnat dominanty Starého Města, Karlova mostu, Pražského hradu i Židovského hřbitova, jež ruku v ruce doprovázejí postavy a americké automobilové klasiky.

Měsíce příprav a neutuchající snahy resultují v pouhých 12 špičkových fotografií, na nichž můžete rozpoznat například i modelku Barboru Kolářovou. Spojením těchto fotografií vzniká unikátní kalendář na rok 2012, který se nejen díky obsahu, nýbrž i svým rozměrům 592 x 420 mm zaručeně neztratí v žádné místnosti ani na žádné zdi. Pro nejnáročnější je tu možnost objednat jednotlivé listy v podobě obrazů o ještě tučnějších rozměrech 160 x 90 cm. Možnost pořídit si takto kus historie v člověku vyvolává značně příjemné, avšak nelehce popsatelné pocity.

Část výtěžku z prodeje kalendářů zamíří přímo do nadace Pohyb bez pomoci, což byl nápad samotného Františka Ortmanna, kterého musel kvůli předešlé náročné operaci během realizace celého projektu doprovázet invalidní vozík. Můžete si tedy být jisti, že část z cenovky 550 Kč půjde na charitativní účely, tedy na dobrou věc. Vás tak může po celý rok 2012 naplňovat každý pohled do kalendáře… Kalendář je možné objednat na oficiálních stránkách projektu na adrese www.kalendar-veterani.cz. Zakoupením kalendáře zároveň získáváte volnou prohlídku celého showroomu, a to včetně dílen, odkud všechny tyto renovované ozdoby silnic vzešly. To vše a ještě více na adrese www.veteran-prodej.cz.

1 komentář

  1. Nevím, ale imho mi ty fotomontáže přijdou hodně slabé. Navíc americká auta v dobových kulisách Prahy mi přijdou jaksi nepatřičná. Ale možná mám jen jiný vkus…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here