5 doporučení pro úspěšné překonání krize

2
1876

Noviny jsou ještě pořád plné zpráv o hromadném propouštění, poklesu zisků, bankrotech podniků…a světlo na konci tunelu je podle mnohých odborníků stále v nedohlednu. V záplavě těchto informací se mohou dostavit obavy. Co když bude současná situace pokračovat? Co když se nebude mým obchodům dařit i nadále? Anebo bude můj zaměstnavatel nucen začít propouštět? STOP!

Zastavte proud těchto zbytečných obav. Váš život není odsouzen k  zápasu v divokých vlnách vnějších okolností. Nezapomeňte: váš život je vždy pouze ve vašich rukách, bez ohledu na to, co se děje kolem. A je jen a jen na vás, jak se váš život bude vyvíjet. Tak s tím něco dělejte! A pokud potřebujete poradit a „nakopnout“, dnes vám přinášíme 5 inspirativních tipů, jak zvládat současné krizové období.
 
5 doporučení, aby se vás krize netýkala

1. Vaše myšlenky rozhodují. Co v dnešní době čtete? Začínáte den četbou negativních zpráv v novinách či na internetu? Negativní zprávy zajišťují vysoké prodeje novin (po 11. září 2001 šly New York Times na dračku jako nikdy před tím), proto je záměrem každého novináře napsat co „nejkatastrofičtější, nejkrizovější a nejděsivější“ článek. Články odborníků-ekonomů se blíží mnohem víc realitě – bohužel jsou ale mnohem méně „děsivější“ a proto je v novinách nenajdete. Takže zahoďte noviny a pořiďte si nějakou motivační knihu, přijdete na úplně jiné myšlenky. A ty rozhodují, jak se budete cítit.

Výborně také pomáhá, když se v průběhu dne náhle zastavíte a položíte si otázku: Co se právě odehrává v mé mysli? Často si uvědomíte, že se vám hlavou „nepozorovaně“ prohánějí různé obavy, strachy, nejistoty. V takovém případě je ihned nahraďte nějakými pozitivními myšlenkami. Jakými? Jste dokonalí takoví, jací jste, proto na sobě určitě sami najdete dost toho pozitivního… Protože jak říká Dr. Joe Vitale v knize Tajemství: „Jste Michelangelem vlastního života. A David, kterého tesáte, jste vy sami.“

2. Něco s tím dělejte! Buďte neustále zaneprázdněni pozitivní činností. Vyhledávejte nové obchodní příležitosti, vzdělávejte se. Dělejte vše proto, aby vám na negativní myšlenky nezbyl čas. Vypněte televizi, zahoďte noviny a pusťte se do práce!

3. Vyhledávejte pozitivně naladěné lidi. Sami nechcete, aby se vaše děti stýkaly s lidmi, kteří na ně mají špatný vliv. Dejte si stejný zákaz u sebe a vyhýbejte se lidem, kteří mají negativní a pesimistické myšlení. Neztrácejte svůj drahocenný čas s těmi, kdo si stěžují na nepříznivé vnější okolnosti a naopak vyhledávejte co nejvíce společnost těch, kteří berou zodpovědnost za svůj život a svůj úspěch do vlastních rukou.

4. Upevňujte si svou sebejistotu. Vraťte se v duchu zpátky do minulosti a vybavte si situace, které pro vás byly opravdovou zkouškou, a vy jste je úspěšně zvládli. Ať už je to náročná zkouška, nemoc, seskok padákem, cokoliv, čeho jste se nejprve báli a mysleli, že to nezvládnete, ale nakonec se vám to povedlo a pokořením původně „nezdolatelného“ jste své hranice posunuli o kousek dál a stali se silnějšími. Zvládli jste to tehdy, zvládnete to i dnes. Nepochybujte o tom.

5. Připravte se na „příště“. Je jisté, že tak jako po každé zimě přijde jaro, tak i tato krize jednou odezní. Důležité ale je si uvědomit, že to zdaleka není poslední krize. Těžké časy byly, jsou a budou. Takový je život. A je to tak dobře, život by jinak byl velká nuda. Takto je aspoň plný překvapení, dobrodružství a nových výzev.

Ne všichni v současné době trpí. Je i pár takových, kteří v krizové době vidí potenciál nových příležitostí. Když Warren Buffet před rokem nakupoval do portfolií svých investičních fondů akcie investiční banky Goldman Sachs, všichni si klepali na čelo a spekulovali o jeho zdravém rozumu. Po tom, co na této transakci Buffett vydělal miliardy dolarů, teď on spekuluje o jejich…

A co vy, už jste se rozhlédli po té své příležitosti?

2 KOMENTÁŘE

  1. Warren Buffet pracuje s informacemi. Obvykle si je velmi jist jejich vysokou hodnotou a podle toho investuje. Jeho investice do G&S byla založena na exkluzivní informaci o strategii tohoto holdingu zaručující dočasně výnosnost navzdory fundamentální nestabilitě. Na tomto také WB vydělal, zatímco předchozí investici musel v důsledku klamných informací odepsat. To už autor článku pro jistotu neuvádí. Nic není náhoda…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here