Zdeněk Bakala: Od nuly na seznam nejbohatších lidí světa!

13
3377

Zdeněk Bakala vyrůstal v Brně, kde vystudoval textilní průmyslovku. Ta zřejmě nedostačovala jeho ambiciózním představám o budoucnosti, a tak se tehdy ve svých pouhých devatenácti letech Bakala rozhodl na vlastní pěst emigrovat do Spojených států. A dokázal tak všem, že pouhých 50 dolarů v kapse a nezlomné odhodlání mohou být k cestě za bohatstvím naprosto dostatečným vybavením.

Tehdy úplně chudý Zdeněk Bakala se musel svou cestou také tvrdě prokousat. Ze začátku si vydělával mytím nádobí, ale rozhodně se od svých plánů nenechal odradit. Vydělal nakonec dost peněz, aby mohl začít studovat na prestižní škole University of California v Berkeley. A tím vlastně začala jeho úspěšná kariéra, po této známé škole pokračoval na další, a když se později vrhl do pracovního světa, stoupal již nezadržitelně vzhůru.

Ke svému nepředstavitelnému bohatství se Zdeněk Bakala probojovával postupně, množstvím chytrých investicí a obchodů. Jeho snaha nyní slaví opravdový úspěch. Není jen neskutečně úspěšným obchodníkem, ale i v jeho soukromém životě se mu povedlo pořádně zabodovat. Žije se známou zakladatelkou České Miss Michaelou Maláčovou, s níž má tři děti a pokojný rodinný život.

Jelikož je Zdeněk Bakala pevně přesvědčený o tom, že za svůj úspěch vděčí především svému vzdělání, svou charitativní činnost zaměřuje především tímto směrem. Nadace Zdeňka Bakaly umožňuje mladým nadaným lidem dostat se na univerzity ve Spojených státech, i když nejsou z rodiny, která jim tuto možnost může poskytnout.

I když nás samotný příběh Zdeňka Bakaly nemůže naučit, jak se stát ze dne na den úspěšným multimilionářem, jednoznačně ukazuje, že i člověk bez peněz dokáže dosáhnout na své sny – ať už jsou jakkoliv ambiciózní. Dnešní svět rozhodně o penězích je a se silným finančním zázemím se všeho dosahuje mnohem snáz. Ale jaký příběh v nás vzbudí větší obdiv? Příběh dítěte z bohaté rodiny, které odjelo na drahá studia do zámoří, převzalo rodinnou firmu a nakonec s ní vydělalo pořádný balík? Anebo příběh chudého odhodlaného člověka, který si jednoduše vše dokázal “urvat” úplně sám a bez cizí pomoci?

Ať už máte peníze či nikoliv, můžete i vy dokázat, co si jen zamanete. Jedinou věcí, bez které to nepůjde, je nezlomné odhodlání! Potřebujete ke splnění svých snů peníze? Nenaříkejte, že je nemáte. Vydělejte je!    

13 KOMENTÁŘE

 1. dobrý nápad, nicméně článek nám říká 2 věci – 1. můžeme vydělat peníze bez peněz, 2. existuje úspěšný člověk jménem Zdeněk Bakala, tak si o něm někde přčtěte. Takže přes snahu by se dal celý článek zestručnit tak do 3-4 vět, kromě toho, že člověka teda vůbec neinspiruje, jelikož je napsán bez jiskry. Ale uznávám, že je lepší jak nic 🙂

 2. …Ke svému nepředstavitelnému bohatství se Zdeněk Bakala probojovával postupně, množstvím chytrých investicí a obchodů…

  Za inspirativní bych považoval soupis těch postupných a chytrých investic bez peněz. To ostatní jsou jen sladké řečičky…

 3. Jak se stát boháčem? Nič jednoduchšie! Stačí pár šikovných investic bez peněz! To samé platí pro paní Maláčovou. Jak inspirující! Stačí se přece vdát za pana Bakalu…

 4. Ještě, že máme pana Bakalu a ukázal nám jak na to …. hlavně chytře, jinak se na to příjde a bude zle.-)))

 5. Nahrabal penize tunelem z privatizace. Patri za mrize. A ne byt vychvalovan na Dreamlife. To tu budete za chvili pet ody i na V. Kozeneho.

 6. Fandim mu to je jedno jak je vydelal ale vydelal ci hlavou nebo voltrem to uz nas nemusi zajimat. A ti co jen mluvi a repou ze je podvodnik a atd. tak to je jenom zavist nic vic . V dnesni dobe jsy bez penez jak auto bez kol proste pepa namornik jeste jednou bravo Bakalo jsy borec tvuj fanda.

 7. Dívám se na komentář pana Petra ze Slovenska a dovoluju si nesouhlasit. Ještě, než jsem tuto myšlenku objevil a shledal reálnou, myslel jsem si totéž, ale včera jsem se setkal s člověkem, kterému stoupl obrat za minulých 1O let o 100 mil dolarů. A to legální a etickou cestou. Za to můžu dát ruku do ohně. Protože o jeho podnikání něco vím.

 8. Jak? =). Řekněte mi jak vydělat 100mil. dolarů za 10 let. Velice chytré investice =). Škoda, že můj přítel není pan Buffet.

 9. Jardo, v předchozím komentáři byl napsán obrat, nikoliv zisk 100 milionů dolarů za 10 let (určitě ale lze nalézt i takové případy). Pochopitelně podnikání v tomto rozměru již má svá specifika, mnohdy se neobejde bez tzv. venture kapitálu atd. Jako podobný příklad Vám mohu uvést finskou firmu Rovio, nedávno jsem se opakovaně setkal s některými lidmi z firmy. Řadu let firma vyvíjela různé ne velmi úspěšné mobilní hry, až díky zkušenostem a výjimečnému nápadu vytvořili populární hru Angry Birds. Výsledek? Nejstahovanější hra roku 2010 během roku vzrostli z několika zaměstnanců na stovku, každého čtvrt roku se stěhují, obrat za první čtvrtletí letošního roku vykázali €14 milionů – dvakrát více než za celý loňský rok (tzn. lze očekávat cca 80 mil dolarů obrat za rok). Investoři do firmy ochotně napumpovali cca €30 milionů pro další exponenciální růst. A tato firma a úspěch se opravdu zrodil v podstatě z ničeho, pouze díky úsilí původně malého realizačního týmu. Věřím, že bychom mohli najít řady podobných firem. Co Vy na to?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here