Zápěstí slavných, aneb kdo nosí jaké hodinky?

7
4186
Slavné osobnosti jsou velmi často v hledáčku médií i paparazzi, ale málokdy se někdo z nich zaměřuje přímo na hodinky, které tyto hvězdy nosí. Zajímají je spíše aférky nebo dění v zákulisí, přesto právě styl hvězd, celebrit i politických elit velmi zajímavě dokresluje celkový pohled na osobnost. Již dříve jsme vám v našem článku představovali odpočinkové rezidence slavných, nyní se proto zaměříme na jejich doplňky na zápěstí.
Začněme současným guvernérem Kalifornie Arnoldem Schwarzeneggerem (článek o jeho úspěchu čtěte zde), který je známým sběratelem hodinek a do jeho kolekce mimo jiné patří například pět kousků známé švýcarské firmy Audemars Piguet, což lze považovat za pochopitelné, vzhledem k jeho spolupráci s firmou. Jeden z modelů Royal Oak Offshore má dokonce v názvu jeho jméno, přesto ale Arnold s oblibou nosí na zápěstí také výběr z modelů jiných značek – Rolex, Panerai nebo třeba IWC Big Pilot, o kterých bychom měli brzy přinést článek v rámci trilogie o modelech značky IWC Schaffhausen (1. díl, 2.díl). Podobný vkus na hodinky od IWC měli i Sir Winston Churchill (článek zde), papež Pius IX nebo slavný filozof Karl Jung.
Svou lásku k hodinkám dávají najevo i další politici daleko většího vlivu, italský politik, podnikatel a mediální magnát Silvio Berlusconi pod rukávem košile schovává stylový model od jednoho z nejznámějších švýcarských výrobců Constantin Vacheron. Tato značka se pravidelně umisťuje na špici žebříčků o nejlepší hodinky planety a její historie sahá zpět do roku 1775. Není tak divu, že cena hodinek Silvia Berlusconiho se odhaduje na necelých 11 milionů korun. Milovníkem hodinek je i dosluhující ruský prezident Vladimír Putin, tomu přesnost zajišťují hodinky Patek Philippe Perpetual Calendar za cenu kolem 1,2 milionu korun. Tuto značku dříve preferovaly i britské královny Viktoria a Alžběta II. Na druhé straně nejmocnější politik světa George Bush je často za svůj vkus kritizován, na jeho zápěstí můžete spatřit hodinky americké značky Timex s cenou kolem padesáti dolarů, tedy okolo tisíce korun, údajně k nim však má vzácný citový vztah. To Bushův předchůdce Bill Clinton měl lepší vkus, je velkým fanouškem hodinek Roger Dubuis Much More.
Celebrity mediálního trhu a Hollywoodu by se asi na jedné značce těžko shodovali, přesto lze nalézt stejný nebo podobný vkus. A tak čas Harrisona Forda i Brada Pitta hlídají Breitlingy (podrobný článek o modelech zde), zatímco Tom Cruise se shodně s afroamerickým zpěvákem Usherem Raymondem IV spoléhají na výrobce Audemars Piguet, podobně jako zmiňovaný Arnold Schwarzenegger. Při pohledu na zápěstí Orlanda Blooma opět vzpomeneme legendárního siláka Arnolda, který se snad stal vzorem, jelikož Orlando nosí také IWC Big Piloty. Herecké trio různého žánru Jack Nicholson, Leonardo di Caprio a Nicole Kidman se nechávají zdobit švýcarským výrobcem Jaeger-LeCoultre. Abychom však zabrousili i lehce do našich krajin, tak například medializovaný podnikatel a textař Michal Horáček nechává na svém zápěstí vyniknout hodinky IWC Da Vinci Perpetual Chrono…
Mezi sportovci je situace složitější, z reklamních důvodů jsou většinou velmi úzce spojení s jednou jedinou významnou značkou a jsou jejich ambasadory. Ale ne, že by to u hollywoodských herců bylo jinak… Jednoduše si hvězdy těžko mohou vybírat nebo se objevit na veřejnosti s hodinkami různých výrobců. Populární Omegy tak odjakživa nosí Michael Schumacher (článek zde) a na kurtech je prezentuje také Anna Kurnikovová, na zelených greenech golfových hřišť jsou pro změnu k vidění u úspěšného golfisty Ernie Else. I ve sportu se angažuje značka IWC, která snad nejzřetelněji protíná všechny oblasti veřejného života. Naleznete je u bývalé brankářské jedničky německé reprezentace Olivera Kahna nebo u slavného tenisty Borise Beckera. Poslední zmiňovaný má u IWC i vlastní model se svým jménem…

7 KOMENTÁŘE

  1. V dnešním vydání Hospodářských novin jsou dobře vidět Putinovy hodinky hned na hlavní straně 😉 Ale rozhodně jsou to jiné, než u článku… Připomínaly mi jedny Vacheron Constantin, ale ty nemají černý ciferník, nepoznal je někdo? Patek Philippe to asi taky nebudou.

  2. Dobrý den,
    je pravda, že Brad Pitt je tváří firmy Tag Heuer a dokonce se podílel na návrzích hodinek, avšak je celkově sběratelem hodinek a v časopise Interview z dubna letošního roku se představuje s hodinkami Breitling Emergency Titanium, které mají SOS GPS vysílač.
    Fotku Vladimira Putina jsem také v HN spatřil a opravdu jsem bohužel nedokázal analyzovat, jaké hodinky má tentokrát. Asi bude také sběratelem 😉 Hezký den přeje Tomáš Novotný, šéfredaktor DL

  3. Takže Vladimir Putin má na fotografii z HN na ruce hodinky Poljot Aviator Chronograph 31681 (model roku 2005), manuální nátah, stopky, datumovka, 31 mm průměr – a dle webu Chronomag je cena cca 350 dolarů (cca 7 tisíc Kč). Hezký den přeje Tomáš Novotný, šéfredaktor

    • Děkujeme za reakci, bohužel článek je již velice starý a při přechodu na jiný styl stránek se obrázky z původních článků ztratily.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here