Tudor Heritage Chrono: Elegantní znovuvzkříšení 70. let

0
6801

Linie legendárního modelu Porsche 910 ze 70. let, zasazené do luxusního chronografu? To byla původní vize společnosti Tudor, kterou založil sám Hans Wilsdorf. Díky jejímu uskutečnění v podobě Heritage Chrono znovu ožívají krásy a ideály 70. let. U živých pamětníků vyvstávají malebné vzpomínky, u mladší generace se dere na povrch hluboké zalíbení a touha spatřit neposkvrněný odkaz minulých desetiletí.

Jak vtěstnat palubní desku exkluzivního závodního speciálu do minimalistického počinu? Třeba do něčeho, co dokáže ocenit náročný milovník závodního okruhu a přesného času v jedné osobě. A že se přece nejedná o žádný Quijotský pokus ani žádnou alchymii, potvrdili designéři Tudoru, kterým se to zdařilo náramně! Po připnutí k zápěstí člověk reorganizuje významy pojmů ve své paměti, jelikož strohý výraz „hodinky“ se v tu chvíli úplně míjí významem. Ani při znalosti všech řečí světa tomuto výrazu jednoduše není rozumět, na zápěstí máte připnuto něco víc…

Přímý potomek modelu Tudor Oysterdate zdědil po svém otci tučný výčet kvalit, avšak ještě tučnější mu byly naordinovány modernějším zpracováním, aby hrdě plnil svůj účel a zanechal nestárnoucí odkaz pro další desetiletí. Zachován zůstala obousměrná otočná luneta a 45minutový čítač.

Leštěnému ocelovému pouzdru se saténovou úpravou o průměru 42 milimetrů dominuje robustní šroubovací korunka s tlačítky. Řemínek lze zvolit buď textilní nebo masivní kovový. Celé to uzavírá safírové sklíčko, jenž je silně odolné proti oděru. Číselník je vyveden v šedé na černém podkladu nebo černý na šedém podkladu. Datumovku nalézáme namísto šestého indexu, zbylé indexy jsou v trojrozměrném provedení. Voděodolnost je garantována do 150 metrů.

Kopněte tam taktéž vyšší rychlostní stupeň! Ač tepání kalibru 2892 chronografu sice motor Porsche 910 jen stěží přehluší, pocitově vás bude v divoké jízdě Tudor Heritage Chrono držet neustále. Švýcarský hodinářský rukáv byl tedy opět o malý kousek poodhrnut, aby na stůl vyložil další ze svých trumfů. A že si tento trumf má cenu držet při ruce co nejdéle, to jistě nemusíme zdůrazňovat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here