Romain Jerome rozklíčoval DNA Měsíce

0
1185
Celá koncepce DNA řady Romain Jerome je propracovaným plánem, jak v lidech vybudovat zcela nový druh vztahu k významným milníkům historie. Tvoří dříve nepoznanou emocionální vazbu. Jsou ale současně poctou pokroku, hrdinství a životům, které s jejich dobytím byly ztraceny. V případu Moon Dust-DNA (DNA měsíčního prachu) jde již o druhou exkluzivní kolekci v tomto duchu. První byla letos v dubnu omračující série Titanic-DNA. Symbolických 2012 kusů (100 let výročí této námořní katastrofy) bylo vyrobeno ze směsi oceli potopeného Titaniku a té z loděnic, v nichž se tento legendární parník konstruoval.

Tentokrát se RJ vydal za hranici zemské atmosféry fascinován největším z dobrodružství lidstva – dobytím vesmíru. Moon Dust-DNA je ztělesněním této odysei a představuje v sobě mnoho jejích slavných protagonistů. Naleznete zde vše, slavný závod o Měsíc plný zvratů i současnou spolupráci USA s Ruskem ve svých vesmírných programech. Každá jedna součástka z těchto hodinek by mohla vyprávět strhující příběh svého původu.

Samotný design je inspirován klíčovými hráči na poli dobytí vesmíru a zlomovými událostmi. Začněme lunárním číselníkem. Ten je vyroben z minerální slitiny obsahující prach z našeho Měsíce, jenž pochází z prvního vzorku horniny, který posádka Apolla 11 dne 20. července 1969 z Měsíce odebrala. Číselník je do nejjemnějších detailů odlit do podoby měsíčního povrchu s jeho charakteristickými krátery. Ocelové a titanové pouzdro o průměru 46mm je odlito z kusů Apolla 11. Byl to pátý let amerického vesmírného programu ale první, který dosáhl povrchu Měsíce. Neil Armstrong tehdy seskočil z posledního stupínku modulu Apolla 11 na povrch Měsíce se slovy: „Je to malý krůček pro člověka, ale velký skok pro lidstvo.“ A vy tak máte hodinky, které byly přímo u toho. Rzí pokryté úchytné pacičky jsou z vesmírné rakety Sojuz. Jejich povrchová úprava je stejná jako v Titanic-DNA. Čili oxid železa (rez) je díky složitému postupu zakonzervován a jeho ničivý postup znemožněn. Samotný pásek hodinek Moon Dust-DNA je z látky skafandrů, v nichž astronauti na ISS (mezinárodní vesmírná stanice) vstupovali do vesmíru.

O tom, co se skrývá pod číselníkem lze jen dodat, že odpovídá jedinečnosti původu hlavních komponent hodinek. Vyšší řada Moon Dust-DNA má dokonce jeden z povrchových kráterů číselníku vyplněn otevřeným tourbillonem, který jakoby dával hodinkám srdce. Tento počin sklízí náš obdiv a jistě upoutal pozornost i na večírku k příležitosti odhalení druhé kolekce DNA Romain Jerome. Floortwo bar Grand Hotelu Kempinski v Ženevě se 12. listopadu 2008 proměnil v živoucí poctu vesmírnému programu. Pro tři sta hostů, mezi nimiž byli i samotní účastníci dobývání vesmíru, připravil kreativní ředitel značky Romain Jerome, Yvan Arpa, průkopnickou výpravu za objevením DNA nejslavnějšího dobrodružství lidstva.

Majitelů bude symbolických 1969 a každá jedna součástka z jejich Moon Dust-DNA hodinek přijde s certifikací svého původu. Cena za základní model bude v přepočtu 300000Kč, ale pro model s otevřeným turbillonem se vyšplhá na závratných 10 milionů korun. Úspěch je již nyní zaručen, vždyť kolekce Titanic-DNA byla rozprodána v řádu pár měsíců a Romain Jerome na ní utržili v přepočtu 840 milionů korun. Veřejnosti bude Moon Dust-DNA odhalena na Baselworld 2009, těšte se…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here