Návyky bohatých lidí, co je posouvá kupředu?

0
4651

Všichni jistě víme, že naše každodenní zvyky a kroky značně ovlivňují náš život do budoucna. Jaké každodenní zvyklosti mají bohatí lidé a jak se díky tomu odlišují od ostatních? Thomas Corley, autor knihy Návyky bohatých: Úspěšné každodenní zvyky bohatých lidí, strávil 5 let svého života studiem rozdílů mezi bohatými a chudými lidmi. Thomasovi se podařilo odlišit tyto zvyky, zároveň také dodává, že každý z nás má návyky bohatých i chudých lidí. Klíčem k úspěchu je mít více než 50% zvyků, které mají bohatí a ty dodržovat. Pojďme se podívat jaké to jsou.

návyky bohatých

1) Nekoukají se na televizi

Téměř 70% bohatých souhlasí s tím, že koukají na televizi méně jak hodinu denně. Víte proč? Jelikož mají lepší náhradu a tou je čtení knih.

2) Na pracovišti dělají vždy něco navíc, než by museli

Více než 80% bohatých lidí dělá v práci víc než by zrovna museli. Pokaždé udělají něco navíc, co jim dopomůže k větším ziskům.

3) Nedoufají, že vyhrají miliony

Asi jen 6% si občas vsadí loterii. Neznamená to, že nehazardují, ale většina bohatých na sebe bere finanční riziko v podobě jejich podniků a firem.

4) Hlídají si své zdraví

Více než polovina všech bohatých si hlídá své zdraví. Proč? Protože ke konci kariéry vydělávají nejvíc peněz a proč si jich neužívat o 5-10 let déle než normálně?

5) Vědí, co je potřeba dnes udělat

Přes 80% bohatých se řídí seznamem věcí, které mají dnes v plánu udělat. Nezdržují se tak přes den přemýšlením, co budou zrovna teď dělat. Veďte si seznam věcí, co musíte udělat a uvidíte, jak navýšíte svoji efektivitu.

6) Poslouchají audio knihy

Více než 60% bohatých poslouchá audio knihy při dojíždění do práce nebo na cestách.

7) Mají pevně stanovené své cíle

Zhruba 62% bohatých si každý den připomene svůj cíl a udělá něco pro jeho dosažení. Většina má svůj cíl i napsaný na papíře. Pozor na omyl. Přát si něco, není cíl. Cíl je cílem pokud má dvě vlastnosti. Lze jej dosáhnout a musíte vykonat fyzickou aktivitu k jeho dosažení.

8) Čtou knihy, ale ne pro zábavu

Neuvěřitelných 90% bohatých lidí každý den čtou alespoň 30 minut. Nejvíce čtou literaturu, která jim pomůže se zlepšovat. Bohatí lidé opravdu velice rádi čtou.

Jak jste na tom vy? Poznáváte některý ze svých návyků?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here