Lewis Hamilton: Británie opěvuje nového hrdinu

0
1653
Píše se březen roku 2007. Kolotoč závodů formule 1 otáčí klíčkem v zapalování nové sezóny. Jméno Lewis Hamilton identifikuje jen několik zasvěcených. Nikdo jej nezná. Očekává se od něj klidná jízda chvostem startovního pole a sběr zkušeností. Chyba lávky. Navzdory všem předpokladům Lewis Hamilton v těchto dnech otáčí chod motoristických dějin. Po deseti velkých cenách je jeho jméno zvučnější o 9 pódiových umístění a dokonce dvě vítězství. Zuby nehty drží prvenství v celkové klasifikaci. V britským médiích rozpoutal hotové šílenství. Z Anglie prchá, mohutná stáda fanoušků jsou všudypřítomná. Tamější bookmakeři dokonce striktně odmítají přijímat sázky na sportovce roku. Přišel odnikud a ve svých 22 letech se uchází o post nejjasnější hvězdy motoristického dění. Pojďme se poohlédnout do zákulisí Lewisova příběhu a poodhalit tajemství, jímž si vydobyl přívlastek nadčlověk. 
V osmi letech navléká jezdecké rukavice a do žil se zčista jasna vlévá ohromná vášeň. Už tenkrát cítil, že bude pilot formule 1 a věděl i to, že u týmu Mclaren Mercedes. V tomto okamžiku si v našem článku zaslouží čestné místo Lewisův otec, Anthony Hamilton. Byl to totiž on, kdo přijal tíhu tří zaměstnání, aby pořídil motokáru a umožnil svému synovi poprat se o svůj sen. Ano, byl to on, který mu vždy dělal hlavního mechanika, byl to on, kdo si udělal čas na každý synův závod. Tehdy se mezi oběma začalo utvářet velmi silné pouto a raketová kariéra byla odpálena. Skrze motokáry a další jezdecké kategorie se Lewis Hamilton sousto po soustu prokousával výš a výš. Víte, když jsem v útlém věku krotil motokáru, vždy jsem si představoval volant formule 1, vzpomíná Lewis na svou vizi.
Vize se přetavila v realitu, dětské kudrlinky v nejznámější tvář Británie a malá motokára ustoupila nejsledovanějšímu monopostu planety. Nekompromisním vstupem a ohromujícími výsledky si během 4 měsíců získal miliony fanoušků. A ne ledajakých. Mluvíme zde o lidech oddaných svému rytíři ve žluté přilbě. V domácím závodě na okruhu v Silverstone se až zdálo, že britská vláda vyslala do tribun masivní armádu lidí, aby Lewise podpořili v nelehkém boji. Všichni věděli, že po sérii osmi pódií bude na Hamiltona v domácí atmosféře vyvinut obrovský tlak. Přesto ukázal, že jeho nervovou soustavu, pokud tedy nějakou má, tvoří nejtvrdší ocel. Vyjel si pole position (první místo v kvalifikaci do závodu) a v  závodě samotném další pódiové umístění, tentokrát třetí místo. Ptáte se, co bylo na této velké ceně tak výjimečného, proč vzpomínáme právě na Silverstone? Ať už byl Hamilton na pozici jakékoliv, celá cílová rovinka se rozběsnila, když prudce vletěl do jejího zorného pole. Masy diváků z hlavní tribuny vstávali ze sedadel jako obří tsunami při každém průjezdu cílem. Nestává se často, aby moderátoři v přímém přenosu používali obraty jako „přátelé, z toho, co se děje na cílové rovince, se celý chvěji“.
 Lewis Hamilton se pro formuli 1 stal synonymem. V debutovém ročníku mu mistrovský titul utekl v posledním závodě o jediný bod. Letos, po infarktovém a nejnapínavějším závěru kolotoče fotmule 1 všech dob, svou bitvu za pomoci božích mlýnů stejným rozdílem vyhrál a stanul jako nejmladší šampión historie formule 1. To je Lewis Hamilton. Ve svých osmi letech chytil svůj sen a zatímco ostatní odpadali, on se svého volantu drží dodnes – veleúspěšně!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here