Hodinky 2009: Nad nimiž žena roztává

0
1549
Není překvapením, že hodinky, které strhly nejvíce pozornosti, přišly z dílny Audemars Piguet, kolekce Millenary. Tento člen svaté hodinářské trojice nenabízí v modelu Millenary Chalcedony Tourbillon ženám žádné kompromisy. Hlavní osazná plocha je z jemně modrého chalcedonu a samotné komplikace jsou osazeny 395 diamanty. Hodinky jako tyto ukazují, že srdce Audemars Piguet tluče pro vrcholnou horlogerii i pro nejvyšší šperkařství. Na rozdíl od nedávno uvedených Cartierových skeletonů jsou tyto umírněné, klasicistické a zralé.

Cat’s Eye Annual and Zodiac Calendars z dílny Girard-Perregaux vyjadřují živočišný a mužný duch hodinářství zahalený do roušky Eviny. Se zlatým pouzdrem, perlovým číselníkem, diamanty a saténovým páskem, podávají tyto hodinky herecký výkon hodný noci Oscarů. Veškeré komplikace jsou skryty oku pozorovatele, ale kromě klasických hodin a minut zobrazuje Kočičí oko i den v měsíci, aktuální znamení zvěrokruhu a měsíční fázi. Girard Perregaux tím vyslal světu zprávu, že komplikace mohou být i designové, aniž by časomíra ztratila na přesnosti. Korekci stačí učinit u těchto hodinek jen jednou do roka.

S dalšími hodinkami představil světu Vacheron Constantin nový brus diamantů pojmenovaný „plamen“. Jedná se o první nový brus diamantů, který byl uznán Americkým Gemologickým Institutem za posledních dvacet let. Má stylizovat plamen a to s 57 facetami tak, jak je u briliantů zvykem. Aby tento umělecký objev oslavili, vyrobili u Vacheron Constantin jednoduché hodinky pokryté 200 brilianty brusu plamen. Odpoutali se tak ze zajetí času a udrželi ženský duch v hodinkách v době, kterou obsadila plitká a neomalená masová produkce. Tento model má kalibr 1005 a kmitá na nestandardních 19,800 vibracích za hodinu.

Pokud jsou mechanické hodinky současně apelem a pozváním k opatrovníci času, pak poetické komplikace Van Cleef & Arples musí být přijaty jako skutečné jeho strážkyně. Tradičně založení sběratelé si přijdou na své u hodinek Une journée á Paris (Den v Paříži), kde dvouvrstvý číselník následuje stopy napříč časem a vypráví epický příběh cesty Městem světel. Ačkoli je to ta stejná komplikace, která měnila den a noc u loňského modelu Lady Arpels Jour et Nuit, obzvláště po stránce zpracování, není třeba směřovat na Van Cleef & Arples výčitky. Nosná myšlenka této komplikace se ukázala jako nevyčíslitelná. Jako u mnohých i tyto hodinky jsou ze zlata, jsou zde diamanty, aventurín perlový číselník, ale to nejsou ty hvězdy večera. Každý umí zpracovat tyto suroviny, ale pouze Van Cleef & Arples má kreativitu proměnit tyto materiály ve vskutku cenné hodinky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here