Fashion Week: Ohlédnutí za módní událostí roku

0
1787

První Fashion Week odstartoval v New Yorku, a to konkrétně 10. září. Kromě tradičních značek volnočasového oblečení, jako je např. Lacoste, Tommy Hilfiger nebo DKNY, své umění předvedli jejich luxusnější konkurenti – Ralph Lauren, Zag Posen, Michael Kors, Donna Karan či Anna Sui. Její přehlídka potvrdila, že se stále bude nosit fialová barva, a také návrat květinových motivů na top příčky. Donna Karan představila kolekci plnou elegance a ženské smyslnosti, jednoduché modely v odstínech šedé, jahodové a červené ukázaly smysl pro nadčasovost oblíbené módní návrhářky. Svou jedinečnost opět prokázal Ralph Lauren, který i z naprosto jednoduchého nápadu dokáže vykouzlit půvabný outfit. Naopak mladý a velmi nadějný návrhář Zac Posen vnesl na módní molo jiskru. Dynamičnost barev a střihů zářila na všechny strany. Růžová, vínová, jablíčkově zelená… pestré barvy a tvůrčí sex appeal, tak se prezentoval Zac Posen.

Dalším městem módního dění byl Londýn. London Fashion Week začal 18. září a rozhodně se bylo na co dívat. Originalitou opět hýřil Jeremy Scott, který se tentokrát inspiroval barvami, vzory a potisky. Jeho přehlídka tak byla plná bláznivých účesů, křiklavých barev a výrazných vzorů. Showroom tohoto kreativního umělce z Los Angeles naleznete Paříži. Co by to však bylo za Fashion Week, kdyby na něm chyběla Vivienne Westwood. Z přehlídky dýchala inspirace historickými oděvy decentně vkloubených do moderního pojetí. O to více moderní, že mezi modelkami se objevily i ženy zralejšího věku a oblejších tvarů. Na Londýnských molech dále zazářili se svými kolekcemi Paul Smith, Matthew Williamson, Burberry a mnoho jiných.

Miláno uvítalo Fashion Week 23. září a hned ve velkém stylu. Zde totiž představily své kolekce ty nejprestižnější a celosvětově nejznámější módní značky a jejich návrháři. Jmenujme jich alespoň pár. Dolce & Gabbana, Just Cavalli, Gucci, Giorgio Armani, Versace… Zdálo by se tedy, že Milan Fashion Week byl špičkou pomyslného ledovce týdnů módy, téměř všechny luxusní značky v jednom městě.

Ovšem posledním městem Fashion Weeks se stala, stejně jako v předchozích letech, Paříž.
Město módy otevřelo své brány pro milovníky prestižních značek o týden později než Miláno. Paris Fashion Week hostil takové velikány módního designu, jako jsou bezesporu Karl Lagerfeld, Chanel, Givenchy, Yves Saint Laurent, Christian Dior nebo Prada. Přehlídka od přehlídky se lišila. Někdo vsadil na velmi výrazné barvy a odvážné střihy, jiný zase na střídmost a konzervativnost. Objevovaly se korzetové minišatičky i klasické buissness šaty ke kolenům. Místy oděv obohacovaly krajky, místy jednoduché pásky.

Ať už se módní návrháři trefili do hitů nastávajícího léta nebo ne, jedno je jisté: Fashion Weeks jsou velkolepou módní událostí, kterou si nenechalo ujít mnoho návštěvníků z řad veřejnosti i celebrit. Stoprocentně se už teď můžeme těšit na první jarní dny a s nimi i na nový závan nápadů a inspirací v módním světě.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here