Fascinace: Nová panteří kolekce od Cartiera

1
1798
Inspiraci pro motivy pantera a jeho skvrn přinesla Jeanne Toussaintová, dáma známá v klenotnických kruzích pro svůj vytříbený vkus, která nastoupila do společnosti na počátku 20. století a pro Louise Cartiera se okamžitě stala múzou. Panter byl její oblíbenou šelmou a pro svoji silnou osobnost a nespoutané projevy emocí získala přezdívku La Panthère.

První motiv panteřích skvrn se objevil na náramkových hodinkách v roce 1914. Panter tehdy symbolizoval nezkrotnou a nepředvídatelnou lidskou přirozenost ukrytou pod pozlátkem civilizovanosti a kultivovanosti. Stal se vůdčím motivem nové generace – metaforou nové doby. V roce 1917 Cartier vytvořil napodobeninu celého zvířete z briliantů a onyxů jako dekoraci pro šperky určené pro madam Toussaintovou a sestavil první panteří kolekci.

Ve čtyřicátých letech si vévodkyně z Windsoru oblíbila Cartierovy brože inspirované panteřími motivy. Později, v roce 1957, klenotnictví vyrobilo neobyčejnou sadu šperků pro princeznu Ninu Aga Khan, anglickou manželku prince Sadruddina Aga Khan. Sada obsahovala brož, prsten a dva náramky z briliantů, safírů a platiny. Jeden z náramků představoval skutečné mistrovské dílo: panteří hlavy na obou koncích bylo možné oddělit a nosit samostatně jako náušnice nebo připevnit na večerní kabelku a její ucho vytvořit ze zbytku náramku.

V roce 1991 Cartier představil další řadu doplňků s motivem panteřích skvrn jako ústředním tématem. Nejen šperky, ale i dámská pera, hodinky a parfémové flakóny sklidily obrovský úspěch, protože pro moderní ženy byla kočičí šelma symbolem jejich smyslnosti a sebedůvěry. Nyní šperky s motivy pantera opět ožívají, přizpůsobené nejnovějším módním trendům. Pozornost vzbuzují zejména detailně propracované panteří prsteny, které jsou elegantní a exotické zároveň.

Panteřímu pokušení neodolala ani Paris Hiltonová, o níž je známo, že se ráda nechává rozmazlovat jako princezna. V září během Mezinárodního filmového festivalu v Benátkách navštívila s partnerem Dougem Reinhardtem Cartierův obchod, kde si pořídila kompletní panteří kolekci.

Minulý rok kultovní klenotnická značka na chvíli opustila osvědčenou divokou kočku a zaexperimentovala s dalšími zvířecími motivy v něžné hmyzí kolekci, jíž si oblíbila i úspěšná herečka Eva Mendes. Kolekce, která zahrnuje rozkošné šperky s motivy květin, motýlků, pavoučků, včeliček, berušek a jiných broučků, v sobě spojuje barevnou a tvarovou hravost s klasickou Cartierovou elegancí.

Ať už si vyberete animálně přitažlivé panteří šperky nebo zvolíte Cartierovy střízlivější kousky, zaručeně získáte pozornost všech, kteří dokáží ocenit osobitost a vkus. Značka Cartier je tou pravou volbou pro náročné milovníky luxusu.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here