Audemars Piguet & Robb Report: Ultimativní kolekce!

0
1472

Jak všichni víme, ve světě luxusu se cení výjimečnost, a proto každá významější značka tu a tam vypustí mezi nadšené zákazníky limitované kolekce. Někdy se jedná o pár tisíc kusů vybraného vína, jindy jde o několik desítek kusů sportovních automobilů. Co se stane, když se světoznámá hodinářská firma rozhodne vytvořit také limitovanou kolekci, a to pouze o jednom kusu? Tisíce lidí prosedí hodiny nad jejím obrázkem a jeden vyvolený si ji bude užívat ve skutečnosti!

Audemars Piguet je firmou, která se odhodlala k takovému kroku, a to na objednávku světoznámého časopisu Robb Report. Ten totiž v poslední době nabízí limitované edice stereo sestav za 5 miliónů korun, kompletní šatník z 30 metrů kašmíru od Domenica Spana a jako bonus členství v klubu majitelů jetů za 10 milionů, kolekci dvanácti per za cenu převyšující milion a další… Už tušíte, že přichází něco opravdu neobvyklého?

Pokud ze svého účtu převedete částku přes 25 milionů, obdržíte pěkný středně velký box z macassarského ebenu, vykládaný kůží Nappa, která se mimo jiné používá také v interiéru Mercedesu třídy S. Připouštím, zaplatit tolik peněz za pěknou krabici je trochu bláznivé… Jakmile ji ale otevřete, vaše sběratelské srdce zaplesá radostí a neodpustíte si vítězný taneček kolem stolu! Naskytne se vám pohled na tři skeletony, tedy hodinky s odkrytým mechanismem, zazasené v pouzdrech z titanu. Ano, čtete správně, použitý materiál je titan. Divíte se a namítáte, že si takové skvosty zaslouží platinu nebo zlato? Máte jistě pravdu, ale titan se ukázal jako materiál nejlépe převádějící tóny gongu (angl. minute repeater), který je uvnitř každého ze tří modelů.

První z nich se honosí jménem Jules Audemars Chrono Tourbillon and Minute Repeater Skeleton, což v překladu znamená, že vás ohromí především komplikací tourbillonu. Výroba trvala celých sedm měsíců a mechanickému divu dodává eleganci pásek z aligátoří kůže.

Druhý nese jméno Jules Audemars Perpetual Calendar and Minute Repeater Skeleton, které dává tušit komplikaci věčného kalendáře a zároveň odkazuje na vůbec první hodinky z firemní manufaktury, které tuto komplikaci měly. Srdce tohoto modelu je také postaveno na historickém základu a je zpracováno do takové dokonalosti, že do roku 2100 nepotřebuje věčný kalendář žádné vnitřní přenastavení.

Třetí a poslední pod názvem Jules Audemars Grand Complication Skeleton skrývá dvanáct měsíců intenzivního vývoje a sestavování, aby zkombinoval komplikace chronografu, gongu a kalendáře. Pouze 4 hodináři na světě mají dostatek zkušeností, aby sestavili 654 součástek do konečné podoby těchto hodinek!

Záplava komplikací vás nadchla, ale přemýšlíte, jak nosit tři hodinky najednou? Máme alternativní a levnější řešení. Cenovka je pod 7 miliónů korun a v rodném listě je napsáno IWC Grand Complication – více se něm můžete dozvědět v tomto článku. A jestli vám tento set tří jedinečných hodinek někdo na poslední chvíli vyfoukl, nezoufejte a poříďte si třeba některé z dalších velmi oblíbených modelů, jakými oslňují své okolí lidé jako Jay-Z, Arnold Schwarzenegger nebo Tom Cruise. Jste v dobré společnosti…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here