Marriott: Nejvyšší hotel mezi newyorskými mrakodrapy

Celosvětový hotelový řetězec Marriott plánuje na lukrativním místě, které manhattanská 54. ulice bezpochyby zaručuje, otevřít 68poschoďový mrakodrap, jenž se má tyčit do výšky 229 metrů. Tento rozměr z něho učiní nejvyšší samostatně stojící hotelovou budovu (bez kanceláří či soukromých bytů). Projekt si zřejmě vyžádá investice ve stejně závratné výšce, v níž zaujme místo jeho nejvyšší poschodí. Brány hotelu se pro první hosty mají slavnostně otevřít koncem roku 2013.

Výškovou budovu navrhl renomovaný newyorský architekt Nobutaka Ashihara a její plochu rozdělil mezi dvě hotelové značky – Courtyard a Residence Inn, které samozřejmě patří mezi široké portfolio hotelů sdružených pod řetězcem Marriott. Obě se však zaměřují na trochu jinou klientelu.

Hotel Courtyart svých 378 pokojů nabídne především hostům z řad obchodníků, a to především díky svému high-tech vybavení, jemuž bude dominovat 55palcová interaktivní obrazovka, umístěná ve vstupní hale. Ta bude doslova napumpovaná informacemi o okolí hotelu, mapami, zprávami o počasí, obchodu i sportu a dalšími záležitostmi, které by hosty mohly zajímat. Prostředí této části hotelu bude tvořit vyrovnanou harmonii mezi prací a odpočinkem.

Do výše postaveného Residence Inn naopak nejspíš zamíří hosté, kteří ve městě budou chtít strávit více času. Na výběr budou mít z 261 pokojů, které budou přizpůsobeny tak, aby si klienti připadali jako doma. Mohou využívat své vlastní kuchyně, vysokorychlostního internetu, prádelny a dalších možností pro pohodlný delší pobyt.

Oba hotely budou mít společnou vstupní halu, z níž však už pro každý z nich povedou oddělené výtahy. Jak hosté Courtyardu, tak i Residence Inn mohou využívat luxusní restauraci ve druhém patře, terasu s výhledem na Broadway v pátém, nebo posilovnu v 34. poschodí.

Jsme nadšeni tím, že se tento projekt konečně stává realitou a že zastřeší dvě z našich nejsilnějších značek – Courtyard a Residence Inn – a navíc na tak vyhledávaném místě,“ řekl manažer hotelové sítě pro americké východní pobřeží a potomek slavného zakladatele David Marriott.

 

Tags: , , , , , ,

O autorovi: Magazín Dreamlife

 

 

Další články v kategorii Cestování

 

Buď první a přidej komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 

 

 
 
 
 
 

Už také na Instagramu!

 
 

Doporučujeme