Lamborghini „nahoře bez“

Je odvážná a nespoutaná, výjimečná a vybíravá, svůdná a vyzývavá… taková je Veneno, jižanská kráska s italskou duší a španělským jménem, která se nedávno odhalila na letadlové lodi kotvící v Abu Dhabí. Anděl s duší ďábla.

Lamborghini Veneno Roadster

Zájemci již stojí v řadě a bojují o svou pozici. Dobře vědí, že jen devět vyvolených si bude moct původně pouze závodní unikát, celým jménem Lamborghini Veneno Roadster, pořídit. A to za očekávanou cenu 4,5 milionu dolarů, tedy okolo 90 milionů korun. Jen pro představu exluzivity, její starší sourozenec Aventador je desetkrát levnější!

Lamborghini Veneno Roadster

Lamborghini pod extrémně lehkou karoserii z karbonových vláken spoutalo 750 koní poháněných 6,5litrovým dvanáctiválcem, výkon na vozovku přenáší sedmistupňová převodovka. I většina zbývajících komponentů je z ultra-lehkého karbonu, a tak není s podivem, že zrychlení 0-100 km/h Veneno zvládne pod 3 vteřiny a než si uvědomíte hřměnní ďábelské strojovny uháníte 360 kilometrů v hodině. Ani další detail nepřekvapí, značný důraz byl dán na účinné brzdění – litá kola slouží jako efektivní zdroj vzduchu pro chlazení silných keramických brzd.

Lamborghini Veneno Roadster

„Je pro nás poctou, že právě Lamborghini bylo vybráno reprezentovat italský automobilový průmysl ve Spojených arabských emirátech. Právě tento region je pro naši značku jedním z hlavních a největších trhů na světě,“ řekl u příležitosti odhalení ředitel automobilky Stephan Winkelmann.

Lamborghini Veneno Roadster

 

Tags: , , , ,

O autorovi: Tomáš Novotný

 

Spoluzakladatel magazínu Dreamlife.cz občas přispívající z finských Helsinek, kde trvale žije a podniká. Nadšenec a promotér startupů, iniciátor série českých konferencí o podnikání The Startup Kids. Na Twitteru ho najdete jako @tomtny.

 

Další články v kategorii Auto & Moto

 

Buď první a přidej komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 

 

 
 
 
 
 

Už také na Instagramu!

 
 

Doporučujeme