Fascinace uplynulého týdne

0
1256

Jak se bude cestovat na ostrovy Palm Jumeirah

V Dubaji nikdo nezahálí, ostrovy se doslova vynořují z moře a vše roste závratným tempem. Kdo ještě o ostrovních projektech šejka al-Maktouma nečetl, neví o co přichází. Megalomanské stavitelství ve Spojených Arabských Emirátech je šílené. Palm Jumeirah je o něco méně slavnějším bratříčkem komplexu The World, který namísto mapy světa tvoří při pohledu z výšky konturu palmy. Na jednotlivých ostrovech se mají nacházet luxusní hotely a podobná obydlí. Nyní jsme objevili fotografii stavby betonového podmořského tunelu spojujícího pevninu se souostrovím. Tunel je budován za suchých podmínek, proto jej stavitelé obklopili obrovskou přehradou, která zabraňuje přístupu mořské vody a po dokončení stavby budovatelé přehradní hráze opět zboří, aby tunel obklopila voda. Celý projekt je již ve velmi pokročilé fázi a měl by být dokončen v květnu tohoto roku.

Představeny jachty Galactica a MarySlim

Zatímco první zmiňovaná je klasickou větší jachtou a prvním letošním počinem firmy Heesen yachts, druhá je cestovatelským a bezpečnostním projektem. MarySlim spadá do kategorie VSV (Very Sledner Vessel), tedy velmi štíhlých lodí, a se svou délkou 72 stop (22 metrů) byla navrhnuta k cestování i za velmi nepříznivých podmínek při zachování patřičného komfortu posádky. Loď za cenu 1,5 milionu liber, orientačně za 64 miliónů korun, proráží bez obav téměř jakékoliv vlny, posádka je ukryta za předním sklem, které vydrží tlak 50 tun vody a je obklopena speciálním kompozitem tvořícím trup lodi. Při cestovní rychlosti 25 uzlů, necelých 50 km/h, má dojezdnost 3000 kilometrů. Firma Multimarine také připravuje ekologický pohon lodě na bionaftu.

Hodinky Jana Keplera, tedy na jeho počest

Hodinářská firma Ulysses Nardin připravila neuvěřitelnou hodinářskou komplikaci, nádhernou hodinářskou komplikaci. 150letá tradice značky je na novém počinu rozhodně znát a fakt, že posledních pár let společnost produkuje famózní hodinky, dokazují i jiné kousky. Krása hodinek Tellurium J. Kepler Limited Edition vychází přesně ze středu ciferníku, který zobrazuje naši matičku Zemi. Díky kompasu je zeměkoule vždy orientována k severu, dva oblouky oddělují osvětlenou a tmavou část Země a současně zobrazují čas východu a západu Slunce v dané oblasti. Tyto hodinky, v limitované sérii 99 kusů po 118 tisících dolarech (2,5 milionu Kč), obsahují safírové krystaly a celé jsou uloženy do  48 mm platinového pouzdra.

Aston Martin se vrací zpět na Britské ostrovy

A to díky investiční skupině kolem slavného Davida Richardse, synonyma pro úspěchy Subaru ve světové rally. Ford Motor Co. ve snaze snižovat provozní ztráty posledních let prodal značku automobilů Aston Martin za 848 miliónů dolarů (18,5 miliardy korun), a to i přes fakt, že celková hodnota značky byla vyčíslena na 925 miliónů dolarů. Tak či onak, jak je vidno, investiční skupina by na akvizici neměla tratit. Aston Martin doplňoval oddělení luxusních značek Fordu společně s Land Roverem a Jaguarem, avšak od roku 1994, kdy jej Ford koupil, nesplnily vozy této značky nikdy očekávání prodeje. Sportovní vozy tvořily pouze 1% objemu prodeje celého Fordu, a proto není divu, že jej vedení rádo za rozumnou sumu vrátilo zpět do rodné Anglie. Přecijen vrcholový management největší automobilky světa má daleko větší starosti.

Úspěšný a příjemný nový týden
Vám za tým Dreamlife.cz přeje

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here