Fascinace: Kytara z aligátora posázená diamanty

7
1905

Celou záležitost má na svědomí luxusní designový dům Rock Royalty v americkém Nashvillu. David King a Brian Shore vytvářejí ty nejkrásnější a nejluxusnější kytary na celém světě. Pro tvorbu těchto úžasných předmětů využívají především drahé kameny a další vzácné materiály, které zdobí jak celou kytaru, tak doplňky a příslušenství.

Aby té exkluzivity nebylo málo, Rock Royalty má ve svém repertoáru vzácnou kolekci KADEG guitar. V této kolekci jsou kytary ještě výjimečnější. Při výrobě se používá kombinace drahých kamenů se vzácnými materiály, jako jsou zvířecí kůže. V kolekci KADEG guitar nalezneme kytary vyrobeny z aligátora nebo z rejnoka trnuchy, který je specifický vzorem své kůže, která je posetá mnoha skvrnami. V kombinaci s vybranými drahými kameny, jako jsou diamanty, jde o velmi exkluzivní záležitost.

Kytara Rock Royalty KAGED Alligator Custom Guitar za 85 000 dolarů spadá právě do kategorie super luxusních KADEG guitars. Je vyrobena  z aligátoří kůže a zdobí ji nejeden drahý kámen. Naleznete zde rubíny, diamanty, mincovní stříbro nebo ruthenium.

Tělo kytary je pokryto kůží z černého aligátora z Louisiany. Ocelové hrany těla kytary mají chromovanou úpravu a efektní hliníkové šrouby v kontrastní červené barvě, které jsou vyrobeny z červených rubínů obsahujících 2,30 karátů. Intenzitu hlasitosti budete moci ovládat pomocí knoflíků z černých diamantů a mincovního stříbra.

Ladící mechanika je velmi propracovaná. Skládá se ze šesti ručně vyráběných klíčů. Všechny jsou posety černými diamanty (15,54 karátů), které jsou vsazeny do mincovního stříbra. Na dozdobení je použito černého ruthenia. Na dalších ovládacích prvcích najdete rubíny.

Jestliže se vám tato kytara zdá jako naprostý top mezi luxusními a nejdražšími kytarami, nechte se vyvést z omylu. 85 000 dolarů je vysoká cena, ale přece jen to není nepřekonatelná částka. Rock Royalty má ve své nabídce dokonce i dražší kousek za 125 000 dolarů.

Gibson Les Paul guitar, to je kytara za 125 000 dolarů. Tato kytara působí velmi elegantně a ležérně. Černé tělo v kontrastu s bílou dodává luxusní vzhled. Na ovládací mechaniku byly použity černé a bílé diamanty.  Celkový honosný vzhled dotváří zlaté detaily.

Výroba všech kytar probíhá vždy ručně přímo ve studiu v Nashvillu. Je tedy více než jasné, že každá Rock Royalty kytara je vyrobena ve velmi omezeném množství. Jestliže se vám tedy nějaký kousek ze studia Rock Royalty dostane do rukou, nebo budete mít to štěstí, že ho snad dokonce budete moci vlastnit, věřte, že je nulová pravděpodobnost, že by někdo měl stejný exemplář.

7 KOMENTÁŘE

  1. odpornost, radsi, kdyby nechali aligatora zit. Co tohle doda koncertu? Min vystrednosti nez jakejkoliv trapnej svetelnej efekt nebo obleceni vystupujicich. Ktery hovada tkovyhle nesmysly napadaji nechapu.

  2. tohle má být fascinace???? je mi z toho zle…. takové články snad tady ani neuvádějte … vše má své hranice … a tahle výstřednost je daleko za všemi hranicemi vkusu …

  3. Souhlasím, na tomto neshledávám ani špetku fascinace. Navíc si dovolím silně pochybovat o zvukových kvalitách nástroje..

  4. Přidávám se k ostatním – tohle je prostě shit (sorry, ani nic slušnějšího mě nenapadá).
    Takové články jsou imho v naprostém rozporu s některými články, které vydáváte v sekci Rozvoj osobnosti. Na jedné straně zdůrazňujete osobní a duchovní růst a pak tu věšíte takové materiální blbosti. Tahle nekonzistentost shazuje celkovou kvalitu vašeho serveru.
    Větší fascinací je obyčejná kytara, na kterou hrál Glen Hansard v Once. Navenek ošuňtělá, přitom ale dokázala vyloudit nádherné melodie.

  5. Aby se dalo mluvit o divokém koncertu, je nutné na závěr kytaru rozmlátit o pódium a vhodit do publika. Pak bych možná byl trochu fascinovaný.

  6. Milí čtenáři, v prvé řadě velmi děkuji za Vaše názory. Kdyby nebylo čtenářů, neměla by naše práce smysl. Co se týká článku o luxusní kytaře, který rozpoutal vlnu kritiky, já sdílím názor, že se rozhodně jedná o luxusní předmět, který může leckoho fascinovat. V dnešním světě je často (možná naneštěstí) luxus daný co největším extrémem, což může mnoho lidí pobouřit. Chápu tedy také Vaše rozhořčení v ohledu na ´chudáka aligátora´, nebo na nevkus, který zde zmiňujete.
    Někoho fascinuje kytara Glena Hansarda a někoho diamanty a pravá kůže. Co člověk, to názor… všechny musíme respektovat.
    Ještě jednou tedy děkuji za Vaši kritiku a příště se pokusím zvolit vhodnější téma. Za případné náměty předem děkuji.
    Přeji hezký zbytek večera. Lucie Marková

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here