Audrey Hepburn: Krásná hvězda světových rozměrů tváří i srdcem

0
4570

Filantrop, matka, manželka, módní ikona a nesmrtelná hvězda filmového plátna. Znáte její příběh?

audrey_hepburn_grayscale_monochrome_1711x2112_wallpaper_Wallpaper_2560x1920_www.wallpaperswa.com

(1929-1993)

Tato křehká, ale zároveň silná dáma s kouzelným pohledem a velkým srdcem vstoupila do povědomí veřejnosti především rolemi ve filmech My Fair Lady, Snídaně u Tiffanyho a Prázdniny v Římě, který jí přinesl Zlatý glóbus a Oskara. Představovala eleganci i horký temperament. V srdcích veřejnosti zůstává ale nejen díky svému hereckému talentu a kráse, ale také díky své pomoci hladovějícím dětem. Se svým partnerem Robertem Woldersem cestovali nejčastěji do Somálska, kde navštěvovali děti, kterým v těchto oblastech chtěli pomoci nejvíce. Ačkoli měla geny aristokratické rodiny, na chudé nikdy nezapomínala. Byla oficiální velvyslankyní dobré vůle UNICEF.

Elegantní držení těla získala baletem, kterému se věnovala od dětství. Poté okusila modeling a pak herectví, které ji proslavilo po celém světě.

„Krása ženy není v oblečení, které nosí, v postavě, kterou má, ani v úpravě jejích vlasů.
Krása ženy musí být vidět v jejích očích, protože to jsou dveře do srdce,
do místa, kde sídlí láska.“

Její život ale nebyla jen samá radost. Když ji bylo 6 let, otec od nich odešel. S tímto traumatem se nikdy nevyrovnala. O tři roky později se maminkou odstěhovaly do Holandska (dříve pobývaly v Belgii a Anglii), aby unikly největším válečným konfliktům. Překvapivě ale i tuto klidnou neutrální zem válka zasáhla v obrovské míře.  Audrey tak byla svědkem několika poprav, včetně jejího strýce a bratrance. Navzdory nebezpečí a hrůzám, které válku provázaly, pomáhala holandským odborářům – nosila jim v botách ukryté zprávy a tancem pomáhala pro odboj získat peníze. Kvůli nedostatku jídla v období války okusila na vlastní kůži, jaké to je hladovět. Proto ani o mnoho let později nezapomněla pomáhat a celým srdcem se věnovala dobročinné práci.

„Mám obrovskou potřebu milovat a být milována.“

Když bylo po válce, odstěhovaly se s matkou do Londýna. Chodila na baletní školu, ale na dráhu sólové baletky byla příliš vysoká (170 cm). Začala se tedy objevovat v muzikálech a filmech a to ji přivedlo do USA. Její první větší počin byla hlavní role v divadelní adaptaci románu GIGI. Poté už přišla její první slavná hlavní role ve filmu Prázdniny v Římě.

„Obklopte se lidmi, kteří vás dokáží rozesmát. Smích dokáže vyléčit mnoho nemocí.“

Mezi její nejoblíbenější snímky, ve kterých si zahrála, patřila Usměvavá tvář, protože zde mohla zpívat a tančit. Své herecké nadání potvrdila v náročném dramatu Příběh jeptišky, za který získala ocenění  BAFTA (Filmová cena Britské akademie). Ikonu módního stylu z Audrey učinila už navždy role ve filmu Snídaně u Tiffanyho.

„Věřím v to, že šťastné ženy jsou krásné ženy.“

V roce 1988 se stala velvyslankyní Dobré vůle Dětského fondu OSN, což považovala hned vedle své role matky a manželky za svou největší roli.

Dětský fond Audrey Hepburnové pomáhá dětem po celém světě dodnes, její filmové role jsou nesmrtelné a stále diváky dojímají i rozesmívají. I ve světě módy a elegance je nesmrtelnou inspirací.

„Pamatuj, že když potřebuješ pomocnou ruku, vždy ji najdeš na konci svého ramene.
Jak budeš stárnout, objevíš, že máš ruce dvě.
Jednu, aby pomohla tobě, a druhou, aby pomohla ostatním.“

Zdroj: dokument Audrey Hepburnová křehká lady

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here